مدیریت پیمان

مدیریت پیمان

مدیریت پیمان Management Contracting همان طور که از نامش بر می آید، روشی است که در آن کارفرما، یک شرکت یا یک شخص را تعیین می کند تا مدیریت اجرای پروژه را بر عهده بگیرد. 

بنابراین تعیین روش های اجرای پروژه و تعیین چارت سازمانی و استخدام نیروها بر عهده پیمانکار است. 

در این ادامه اطلاعات مفیدی در مورد پیمان مدیریت ارائه شده است .

 

چنانچه شما نیاز به دریافت این خدمات را دارید از طریق زیر میتوانید با ما در تماس باشید.

مدیریت پیمان

مزایای روش مدیریت طرح یا پیمان

در این روش پیمانکار یا شخص، بابت مدیریت پروژه درصدی از هزینه های انجام شده را دریافت می دارد . این هزینه ها معمولاً شامل هزینه تهیه موارد قرارداد و هزینه اجرا می باشد ولی قبل ازهزینه های صورت گرفته باید توافق طرفین درنظر گرفته شود ، این پیمان به سود طرفین می باشد چون کارفرما هیچ بالاسری ( اورهد یا سود) به پیمانکار پرداخت نمی کند فقط هزینه موارد لازم در قرارداد ، مدیریت طرح، نیروی انسانی و ماشینی را پرداخت می نماید، بنابراین در هزینه پیمان صرفه جویی می شود. از طرفی دیگر پیمانکار هزینه ای بابت اجرا پرداخت نمی کند و تعهدات را بر عهده نمی گیرد و فقط به خاطر تخصص در مدیریت سودی به صورت درصدی از کل هزینه ها دریافت می دارد.سرعت و کیفیت ساخت پروژه در این روش نسبت به دیگر روش ها بالاتر است.

در اواسط فاز طراحی و یا زودتر به کار گرفته شود، با ادغام شدن درون تیم طراحی و هماهنگی با تیم طراح قادر خواهد بود تجربیات و مهارتها مربوط به ساخت را در طراحی ها اعمال نماید تا منجر به کاهش زمان، هزینه، اجرایی شدن بهتر طرحها و افزایش امکان آنالیز مهندسی ارزش در مراحل طراحی و ساخت گردد. با توجه به اینکه نظارت بر عملیات اجرایی پیمانکاران ساخت بر عهده MC می باشد بنابراین نیازی به خدمات نظارتی مهندسین مشاور نیست.

حضور MC منجر به ایجاد هماهنگی مابین پیمانکاران ساخت و رفع مشکلات آنان به لحاظ عدم تداخل کاری می گردد.

ارائه خدمات پشتیبانی به پیمانکاران ساخت منجر به تسریع عملیات اجرایی و همچنین پوشش دادن نقاط ضعف آنان میگردد.

چون MC مستقیماً در طراحی و اجرا شرکت نمی کند، می تواند فارغ از مسایل مستقیم اجرایی منحصراً به مدیریت، برنامه‌ریزی و کنترل هزینه بپردازد.

MC همچون عضوی از تیم کارفرما، تمایلات سودجویانه پیمانکاری ندارد و تنها هدفش جلب رضایت کارفرما ,حفظ منافع آن است.

در این روش رقابت شدیدی مابین پیمانکاران ساخت ایجاد میگردد، زیرا کار به بسته های کوچکتری تقسیم شده است و پیمانکاران با انجام صحیح و بموقع آن، سعی در به دست آوردن بسته های کاری بیشتری دارند

مزیت ها و خدمات شرکت مهندسی پلناکس در مدیریت پیمان

با توجه به قابلیت های هلدینگ مهندسی پلناکس و حضوررسمی در کلیه بخش های طراحی و اجرای ساختمان انجام پروژه به روش ام سی مزیت های فراوانی را برای کارفرما داراست:

1- دارا بودن پروانه پایه یک اجرا سازمان نظام مهندسی ساختمان و گواهی صلاحیت پیمانکاری ابنیه گرید3 سازمان برنامه و بودجه

2- انجام کلیه امور طراحی و اخذ جواز شهرداری توسط یک مجموعه انجام میپذیرد و کلیه پیش بینی های لازم برای تغییرات احتمالی سازه و معماری و حتی تغییر کاربری پروژه انجام میگردد و نیازی به طراحی مجدد و هزینه نمیباشد.

3- انتخاب مصالح و متریال مصرفی و پیمانکاران جز با نظر کارفرما بدلیل پروژه های زیاد در حال اجرای مجموعه با قیمت تمام شده پایین تری برای کارفرما محاسبه میگردد و تخفیفات متنوعی از طرف فروشندگان برای مجموعه پلناکس با توجه به سابقه و تیراژ بالای پروژه ها در نظر گرفته می شود.

4- انجام تغییرات احتمالی در طراحی داخلی یا نما در حین اجرای پروژه بدون هیچگنه هزینه اضافی از طرف تیم طراحی پلناکس انجام میپذیرد.

5- تجربه بالای تیم مهندسی پلناکس بدلیل حضور در پروژه های زیاد (بالای 100 پروژه در سال) اطلاعات دقیق به روز و فنی بسیار مناسبی را در اختیار کارفرمایان قرار می دهد.

پروژه خود را هم اکنون آغاز کنید

برای ثبت سفارش پروژه، دریافت قیمت و یا هرگونه مشاوره و سوال با ما در تماس باشید. 

اسکرول به بالا